Yurtdışı Paket Tur Satış Sözleşmesi

YURT DIŞI TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR VE SÖZLEŞME KONUSU ve MADDELERİ
•    Bir Tarafta ; Bodisa Turizm ve Seyahat Acentası / BDS Turizm ve Seyahat Tan. Taş. Tic. Ltd. Şti. Adres: Meşrutiyet Mah. Selanik Cad. No:48/1 Kızılay Çankaya / ANKARA (Acenta diye anılacaktır.)
•    Diğer tarafta tüketici/ler arasında yurt içi ve yurt dışı gezileri konusunda işbu sözleşme akdolunmuştur.
•    Seyahat Acentası: Bodisa Turizm ve Seyahat Acentası İletişim : Telefon : 0312 434 00 17 E-mail : info@bdsturizm.com

1.    Yurtdışı gezilerinde yurt dışına çıkılacak gün esas alınarak en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş-çıkış yapılamaz.

2.    Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

3.    Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ACENTAM kesinlikle sorumlu değildir. 

4.    Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 

5.    ACENTA konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ACENTA dan tazminat hakkı yoktur. 

6.    ACENTA, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Havayolları Kaynaklı Rötar, İptal, Gecikme, Bagaj Hasarı ve Kaybı durumlarında ACNETA asla konunun muhatabı değildir.

7.    Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri, Otel Rezervasyonları, Resmi Makamlara Beyan Vb. bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

8.    Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

9.    Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTA sorumlu tutulamaz. 

10.    Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ACENTA sorumlu değildir. 

11.    Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 

12.    Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, ACENTA’nın sorumluluğunda değildir. 

13.    ACENTA Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 15 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Seyahat acentesi, gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya mücbir sebeplerden dolayı paket tura ait sözleşmeyi iptal edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz. Seyahat acentesi, turu iptal ettiğini, katılımcılara bildirmek ve tüketiciden almış olduğu tüm ücretleri 14 gün içinde geri ödemekle yükümlüdür. Vize işlemi tamamlanmış olsa bile ilgili turun iptali durumunda tüketicilerin vize bedelleri iade edilmez. Paket turu satın alan tüketicilerin vize sorumlulukları kendilerine aittir.

14.    Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek ve öngörülen güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 

15.    Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. 

16.    Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 

17.    Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 

18.    Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACENTA sorumlu tutulamaz. 

19.    Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 

20.    ACENTA, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

21.    Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

22.    - Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

23.    Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.

24.    Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

25.    Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 

26.    3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

27.    Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.Kaybolan ve unutulan eşyalardan acentemiz sorunlu değildir

28.    Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 

29.    18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

30.    Müşteri Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

31.    Sağlık nedenleri de dahil tüm İptal ve değişiklik durumunda “ACENTA SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. Şöyle ki; Katılımcıların rezervasyonu yaptırdıkları andan itibaren, gezinin başlamasına 
a)    30 gün öncesine kadar rezervasyonlarını iptal etmek istemeleri durumunda, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonra, ödediği rezervasyon bedelinin kalan tutarı iade edilir.
b)    21 gün öncesine kadar iptal ve değişiklik talep etmesi halinde; gezi bedelinin %50’ini, 
c)    20 gün ve daha az süre kala ise tamamını cayma akçesi olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
d)    Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki merciler den alınan hastane raporu, Sağlık raporu, seyahat engeli belirtir belgeler, muhtelif mazeret içerikli belgeler, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.  
e)    İptal iadeleri müşterilerin ödeme yaptıkları kanalın aynısı ile yapılacaktır. Hangi kredi kartı veya Debit kart ile ödeme yapılmış ise müşterinin iadesi de yine aynı karta yapılacaktır, Taksitli yapılmış ödemelerin iadeleri de yine aynı taksitlendirme ile geri yapılacaktır, Nakit yapılan ödemelerin ücretlerin iadesi makbuz karşılığı nakit, Havale/Eft ile yapılan ödemeler yine aynı hesaba Havale/Eft olarak yapılacaktır.

Belirtilen tüm konu ve maddelerde anlaşılarak, iş bu sözleşme    31 Madde ve 4 Sayfadan oluşmakta ve uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde Ankara Tüketici Mahkemeleri ve Hakem Heyetleri yetkilidir. ACENTA ve TÜKETİCİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır. 
 

0850 220 20 38
Kampanyalardan Haberdar Olun

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2