Bella Kenya &Tanzanya Büyük Göç Turu • Ekstra Turlar ve Tüm Yemekler Dahil • THY ile • 9 Gece 10 Gün

Bella Kenya & Tanzanya Büyük Göç Turu • Ekstra Turlar ve Tüm Yemekler Dahil • THY ile • 9 Gece 10 Gün

   5* Oteller, Lüks Kamp ve Konaklama Konaklama!

   Kolay Vize

   1. Gün: İSTANBUL – NAİROBİ

   İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Nairobi’ye uçuşumuz başlıyor.

   2. Gün: NAİROBİ – MASAİ MARA NATIONAL PARK

   Gece yarısı Nairobi’ye varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde. Otelde alacağımız kahvaltının ardından Masai Mara National Park’ına doğru yolculuğumuz başlıyor. Masai Mara'ya girdiğimizde, göz alabildiğine uzanan uçsuz bucaksız otlakların hayranlık uyandıran görüntüsü bizi hemen karşılıyor. 4x4 Land Cruiser’larımız ile yapacağımız Safari turumuzda bu toprakları avuçlarının içi gibi bilen uzman korucuların rehberliğinde, özel safari araçlarıyla engebeli araziyi geçeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Turumuzun ardından Masai Mara’daki safari kampımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari kampımızda.

   3. Gün: MASAİ MARA NATIONAL PARK – MASAİ MARA KÖYÜ

   Safari kampımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Land Cruiser’larımız ile Big Five Safari turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda bir sonraki öğünlerini aramak için savanada dolaşan aslanları, leoparları ve çitaları hayretle izleyeceğiz, görkemli varlıkları bizi yaşam döngüsüne hayran bırakacak. Masai Mara'daki safarimiz bizi fillerin susuzluklarını gidermek için toplandıkları ve su aygırlarının serin sularda yuvarlandıkları gizli sulama deliklerine götürecek. Birlikte, ekosistemlerin hassas dengesini ve tüm canlıların birbirine bağlılığını gözlemleyecek, doğal dünyanın harikalarına hayran kalacağız. Safari turmuzda Big Five olarak bilinen Aslan, Leopar, Gergedan, Fil ve Bufalo görme imkanı elde edeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Sonrasında Afrika’nın kadim kabilelerinden Masailerin yerleşkesi olan Masai Mara Köyü turumuz için hareket ediyoruz. Masai Mara'nın ruhu macera, keşif ve vahşi doğaya karşı derin bir saygıdır. Birlikte, Masai halkının zengin kültürel mirasına dalacak, geleneklerini, göreneklerini ve toprakla olan derin bağlarını öğreneceğiz. Turumuzun ardından Masai Mara’daki safari kampımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari kampımızda.

   4. Gün: MASAİ MARA NATIONAL PARK – SERENGETİ NATIONAL PARK

   Safari kampımızda alacağımız kahvaltının ardından Serengeti National Park’a gidiyoruz. Serengeti'ye ayak bastığımızda, düzlüklerin genişliği ve Afrika vahşi doğasının nefes kesici güzelliği bizi hemen etkisi altına alıyor. Tanzanya'nın kuzeyinde yer alan ve Kenya'nın güneybatısına kadar uzanan Serengeti, şüphesiz gezegendeki en ikonik ve nefes kesici ekosistemlerden biridir. Akasya ağaçları ve kayalık çıkıntılarla bezeli bu geniş savan otlakları, olağanüstü biyolojik çeşitliliği ve hayranlık uyandıran vahşi yaşam gösterileriyle ünlüdür. Yaklaşık 30.000 kilometrekarelik bir alana yayılan Serengeti, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Peyzajı; otlaklar, ormanlık alanlar, nehir ormanları ve kopjeler (granit kaya oluşumları) gibi çeşitli habitatlardan oluşur ve her biri zengin yaban hayatı popülasyonunun sürdürülmesinde önemli bir rol oynar. Serengeti National Park’a varışımızın ardından Safari Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama safari Lodge’larımızda.

   5. Gün: SERENGETİ NATIONAL PARK

   Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından 4x4 Land Cruiser’larımız ile Safari turumuz başlıyor. Birlikte, bu olağanüstü ekosistem hakkında gerekli donanım ve bilgiye sahip uzman rehberler eşliğinde özel safari araçlarıyla engebeli araziyi geçeceğiz. Afrika vahşi doğasının ham güzelliğini ve evcilleşmem iş gücünü hatırlatan güçlü varlıklarıyla aslanların, leoparların ve çitaların muhteşem varlığına hayran kalacağız. Kendimizi National Geographic belgesellerinin bir parçası gibi hissedeceğiz. Bu vahşi ve doğal yaşamın ortasında milyonlarca hayvan türünün daha yeşil otlaklar aramak için farklı diyarlara yönlendiklerini görme ve bu Büyük Göç’e yakından tanıklık etme şansı yakalayacağız. Turumuzun ardından Serengeti’deki Safari Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama Safari Lodge’larımızda.

   6. Gün: SERENGETİ NATIONAL PARK – NGORONGORO KRATERİ

   Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından Ngorongo’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Ngorongo Krateri Safari turumuz başlıyor. Ngorongoro Krateri'ne indiğimizde, bizi dünyanın en büyük kesintisiz kalderasının hayranlık uyandıran görüntüsü karşılıyor. Birlikte, milyonlarca yıl boyunca antik volkanik güçler tarafından oyulmuş ve şimdi şaşırtıcı bir vahşi yaşam dizisine ev sahipliği yapan bu doğal amfitiyatronun büyüklüğüne hayran kalacağız. Ngorongoro Krateri sadece jeolojik bir harika değil; Afrika'nın en ikonik hayvanlarından bazıları için bir sığınak. Birlikte, otlaklarda dolaşan fil sürülerine, akasya ağaçlarının gölgesinde uzanan aslanlara ve krater tabanını süsleyen soda göllerinde yüzen flamingoları görme imkanı bulacağız. Turumuzun ardından Ngorongoro’daki Lodge’larımıza transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama Safari Lodge’larımızda.

   7. Gün: NGORONGORO KRATERİ – ZANZİBAR

   Safari Lodge’larımızda alacağımız kahvaltının ardından Arusha havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Zanzibar’a uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Hint Okyanusu'nun Tanzanya kıyılarında yer alan Zanzibar, turkuaz rengi okyanusu, bembeyaz kumsalları ve göz kamaştırıcı güzelliği ile bizleri karşılıyor. Zengin kültürel mirası, çarpıcı doğal güzelliği ve sıcak misafirperverliği dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri büyülemeye devam etmekte ve onları bu ada cennetinin zamansız cazibesini keşfetmeye davet etmektedir. Sonrasında adanın zengin baharat üretiminin tarihini keşfetme imkânı bulacağız. Çeşitli baharatların nasıl yetiştirildiğini, Zanzibar mutfağında ve çeşitli hastalıkların tedavilerinde nasıl kullanıldığını öğreneceğiz. Ardından Zanzibar’daki otelimize transfer, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

   8. Gün: ZANZİBAR

   Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizin imkanlarından yararlanmak, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için tüm gün serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

   9. Gün: ZANZİBAR

   Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizin imkanlarından yararlanmak, deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için tüm gün serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

   10. Gün: ZANZİBAR – İSTANBUL

   Erken saate odaların boşaltılması ve rehberimizin belirteceği saatte Zanzibar havalimanına transfer. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

   Fiyata Dahil Olan Hizmetler

   • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Nairobi (NBO) gidiş, Zanzibar (ZNZ)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
   • Arusha – Zanzibar arası yerel havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg. bagaj hakkı ile)
   • Havalimanı vergileri
   • Nairobi’de 5* otellerde 1 gece oda & kahvaltı konaklama
   • Masai Mara’da 2 gece tam pansiyon lüks safari kamp konaklama
   • Serengeti’de 2 gece tam pansiyon lüks safari lodge konaklama
   • Ngorongoro’da 1 gece tam pansiyon lüks safari lodge konaklama
   • Zanzibar’da 5* otellerde 3 gece tam pansiyon konaklama
   • Alan-otel-alan transferleri
   • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
   • 4x4 Land Cruiser’lar ile safari turları
   • Masai Mara National Park Safari turu
   • Big Five Safari turu
   • Masai Mara Köyü turu (Giriş Hariç)
   • Serengeti National Park Safari turu
   • Ngorongoro Krateri Safari turu
   • Zanzibar Şehir ve Baharat turu
   • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
   • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

   Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

   • Vize ücreti, servis bedeli
   • Turist şehir vergileri
   • Seyahat sağlık sigortası
   • Programda belirtilmeyen öğle, akşam yemekleri ve içecekler
   • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
   • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
   • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
   • Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

   * Müze ve Ören Yerleri Girişleri: Masai Mara Köyü + Serengeti National Park + Ngorongoro Krateri ve Koruma Alanı + Lokal Rehberler + Turist Şehir Vergileri 195 Euro ***Tur esnasında rehberimize ödenecektir***

   Tur Fiyatları

   Tarihİki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   06.09.2024214.500,00 TL
   13.10.2024214.500,00 TL

   Avantajlı Ekstra Tur Paketi

    

    

   Tur Hareket Detayları

   Kalkış Yerleri:
   İstanbul Havalimanı
   Tur Hareket Tarihleri:
   06 Eylül • 13 Ekim

   Tur Fiyatları

   1.Ek Bilgiler

   • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
   • Bodisa Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bodisa Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
   • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
   • Bodisa Travel, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
   • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
   • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
   • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
   • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Bodisa Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
   • Bu Programlarımızda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerinin standartlarının, Türkiye Otel Konaklama standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.
   • Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
   • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Panoramik şehir turları 2-3 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
   • Tur programında dahil olan hizmetlerden olan, Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
   • Tekne Turları minimum 25 kişi katılımıyla yapılmaktadır.
   • Yemekli turlarda menü başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı olup içecekler hariçtir. 
   • Mücbir Sebeplerden Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
   • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
   • Bodisa Travel, Otel kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
   • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. 

   2.İptal Şartları

   • Yurt Dışı Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonra, ödediği rezervasyon bedelinin kalan tutarı iade edilir. 30 - 16 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %40 'ini, 14 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
   • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
   • Müşteriden tahsilat kanalı hangisi ise aynı kanal üzerinden iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
   • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TL cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden hesaplama yapılır...

   3.Vize Bilgileri

   • Acentemiz tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza ek bir hizmet bedeli almadan takip etmektedir.
   • Bu Turumuzda  T.C vatandaşları Yeşil, Gri ve Umumi Pasaport Sahipleri için vize gereksinimi bulunmaktadır.
   • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
   • Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
   • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
   • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
   • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
   • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

   Bella Kenya & Tanzanya Büyük Göç Turu • Ekstra Turlar ve Tüm Yemekler Dahil • THY ile • 9 Gece 10 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

   Bu tur için toplam puanınız

   Tur ne kadar eğlenceliydi?

   Rehberler ne kadar ilgiliydi?

   Oteller / yemekler nasıldı?

   Tur güzergahı nasıldı?   0850 220 20 38
   Kampanyalardan Haberdar Olun

   © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2