Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )

 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )
 • Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS )

  Önemli Not: Tur Programında Yer Alan Uçuş Parkur ve Saatleri Şablondur, Her Tur Tarihinde Uçuş Saati ve Parkur Detaylarda Farklılıklar Bulunabilmektedir. Katılmak İstediğiniz Tur Tarihinin Detaylı Uçuş Saat ve Parkur Bilgilerini Bizlerden Öğrenebilirsiniz!

  1. Gün: İSTANBUL – MARAKEŞ

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marakeş uçuşumuz başlıyor. Marakeş havalimanına varışımıza istinaden, alanda bekleyen aracımızla buluşuyor ve panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Orta Afrika’dan çöl hattı boyunca gelen ticaret yolları için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle Afrika’nın tüm renklerini içinde barındıran berberi şehri Marakeş, aynı zamanda bir dönem için Arap-İslam kültürünün mimari, sanat, felsefe, ticaret ve mühendislik alanlarında parlayan yüzlerinden biri de olmuştur. Avrupalı sömürgeciler eliyle gelen Avrupa kültürü ögelerinin de katılımıyla zenginleşen şehir ziyaretçileri için son derece ilgi çekici bir zenginliğe sahiptir. Bu nedenlerle 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biridir. Şehrin klasik görünümüne uyun olarak inşa edilen palmiyeler ve zeytin ağaçlarıyla süslü Agdal mahallesi, kış mevsimini geçirmek için Avrupalı Aristokratların gözde tercihi olmuş Hivernage semti, şehrin İslam sanatı ve bilimi için merkez olduğu dönemin hatırası Koutoubia Camii ve Minaresi ve Afrika’nın bütün renklerini barındıran çarşılarla çevrili Jmaa el Fna meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  2. Gün: MARAKEŞ

  Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Atlas Dağları ve Marakeş İkonları (Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Bahia Sarayı)’’ turuna katılabilirler. (80 Euro) Turumuzda önce Atlas Dağlarına doğru yol alıyor, yol boyunca göreceğimiz berberi köylerinden birine konuk olup Fas’ın meşhur nane çayının tadına bakıyoruz. Ourika vadisinde vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Marakeş şehir merkezine dönüyor ve Art Nouveau stili mobilya tasarımlarıyla ünlenen Fransız ressam Jaques Majorelle tarafından tasarlanan, daha sonra ünlü Fransız modacı Yves Saint Laurent’in satın alarak son şeklini verdiği gizli bahçe ve müze Jardin Majorelle’i ziyaret ediyoruz. Ardından Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biri olan, ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı’nı rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Devamında Ortaçağ yaşam geleneklerini sürdüren Medina (eski şehir merkezi) Souk’larında (çarşı) birbirinden ilginç dükkânlar ve manzaralar arasında yürüyerek Jmaa el Fna meydanına geliyoruz. Ülkenin ve Afrika’nın en büyük kent meydanı Jmaa el Fna’da yılan oynatanlar, seyyar dişçiler, sokak gösterileri ve açık hava lokantaları ile bol eğlenceli hoş vakit geçireceğiz. Meydana komşu Koutubia Camii ise kitaplar anlamına gelen isminin anlattığı üzere bir dönem şehrin kültürel hayatının merkezinde yer almıştır. Bu çok zengin ve şaşırtıcı turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fas’ın en tanınmış gösterisi ‘’Akşam yemekli Chez Ali Fantasia Show’’ turuna katılabilirler. (65 Euro) Binicilik maharetleri, dansları, yerel kostümleri ve büyülü atmosferi ile son derece beğenilen gösteriden önce Fas’a özgü lezzetlerin sunulduğu bir akşam yemeği menüsü de bizleri bekliyor. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman ve konaklama otelimizde.

  3. Gün: MARAKEŞ

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman Ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra tam gün Essaouira Turuna katılabilirler (60 Euro) Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma dekor olmuş Essaouira sakin ve temiz sokakları, ızgara planlı medinası, Portekiz stili kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanıyla Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan ve mutlaka görülmesi gereken güzellikte bir şehir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ kalıcı listesine alınan Essaouira aynı zamanda  Fas’ta Argan ağaçlarının en yoğun olarak yetiştiği bölgede bulunuyor. Yerel kadın nüfusunu ekonomik olarak desteklemek amacıyla kurulan Argan Yağı üretim kooperatiflerinden birini de ziyaret ederek hem bilgi alacağımız hem de saf argan yağı alışverişi için imkan bulacağımız turumuzun ardından otelimize dönüş ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

  4. Gün: MARAKEŞ – İSTANBUL

  Otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberinizin bildireceği saate kadar serbest zaman. Sonrasında Marakeş Menara havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi yerel saat ile 15.40’da İstanbul Havalimanı’na uçuşumuz başlıyor. Varışımızla turumuz sona eriyor. Buna Gidelim diyebileceğiniz bir başka Bodisa Travel tur programında buluşmak dileğiyle.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • İstanbul (IST) – Marakeş (RAK)  – İstanbul (IST) parkurunda Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Alan-otel-alan transferleri
  • 3*&4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı konaklama
  • Otel vergileri
  • Turist şehir vergileri
  • TURSAB mesleki sorumluluk sigortası
  • Türkçe Rehberlik hizmeti

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )
  • PCR Testi (Çift Doz Aşı Olanlar Muaf)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)

   

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi

  205 Euro

  175Euro

  Atlas Dağları ve Marakeş İkonları (Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Bahia Sarayı (80 Euro) +

  Akşam yemekli Chez Ali Fantasia Show (65 Euro) +

   Argan Şehri Essaouira Turu (60 Euro)

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
  İstanbul Havalimanı
  Tur Hareket Tarihleri:
  16, 24 Aralık

  Tur Fiyatları

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  16.12.20214* Otellerde6.750,00 TL- --
  24.12.20214* Otellerde6.750,00 TL- 6.000,00 TL-

  1.Ek Bilgiler

  • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
  • Bodisa Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bodisa Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
  • Bodisa Travel, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Bodisa Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
  • Bu Programlarımızda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerinin standartlarının, Türkiye Otel Konaklama standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.
  • Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
  • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Panoramik şehir turları 2-3 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden olan, Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  • Tekne Turları minimum 25 kişi katılımıyla yapılmaktadır.
  • Yemekli turlarda menü başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı olup içecekler hariçtir. 
  • Mücbir Sebeplerden Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
  • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • Bodisa Travel, Otel kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
  • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. 

  2.İptal Şartları

  • Yurt Dışı Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonra, ödediği rezervasyon bedelinin kalan tutarı iade edilir. 30 - 16 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %40 'ini, 14 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
  • Müşteriden tahsilat kanalı hangisi ise aynı kanal üzerinden iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
  • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TL cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden hesaplama yapılır...

  3.Vize Bilgileri

  • Bu Tur Kapsamında Gezilecek Ülkelerde T.C. Vatandaşlarına VİZE UYGULAMASI BULUNMUYOR, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Kızıl Şehir Marakeş Turu ( FAS ) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Benzer Turlar

  Büyük Balkanlar Turu Ankara'dan 7 Ülke

  Büyük Balkanlar Turu Ankara'dan 7 Ülke

  7 Gün

  08.01.2022

  6000.00 TRY

  Ukrayna Triosu

  Ukrayna Triosu

  5 Gün

  01.12.2021

  4500.00 TRY

  Fas Turu (Casablanka & Marekesh)

  Fas Turu (Casablanka & Marekesh)

  5 Gün

  23.01.2022

  7500.00 TRY

  Baştan Başa Ürdün Turu

  Baştan Başa Ürdün Turu

  5 Gün

  01.12.2021

  15750.00 TRY

  Belgrad Turu 4 Gün Pegasus ile

  Belgrad Turu 4 Gün Pegasus ile

  4 Gün

  02.12.2021

  6000.00 TRY

  Prag Turu ( THY ile )

  Prag Turu ( THY ile )

  4 Gün

  02.12.2021

  5250.00 TRY

  Saraybosna Turu (4 Gün)

  Saraybosna Turu (4 Gün)

  4 Gün

  02.12.2021

  4950.00 TRY

  Moskova Turu (PGS)

  Moskova Turu (PGS)

  4 Gün

  02.12.2021

  7500.00 TRY

  Lviv Turu (PGS)

  Lviv Turu (PGS)

  4 Gün

  02.12.2021

  5250.00 TRY

  Amsterdam Turu

  Amsterdam Turu

  4 Gün

  02.12.2021

  7500.00 TRY

  Ankara'dan Kiev Turu Vizesiz (PGS)

  Ankara'dan Kiev Turu Vizesiz (PGS)

  4 Gün

  06.01.2022

  3750.00 TRY

  Lviv Turu (PGS)

  Lviv Turu (PGS)

  4 Gün

  02.12.2021

  5700.00 TRY

  Romanya & Bulgaristan Turu

  Romanya & Bulgaristan Turu

  4 Gün

  02.12.2021

  1950.00 TRY

  Adriyatik Kıyıları ve Budva Turu

  Adriyatik Kıyıları ve Budva Turu

  4 Gün

  06.01.2022

  6000.00 TRY

  Lviv Turu 4 Gün THY ile

  Lviv Turu 4 Gün THY ile

  4 Gün

  02.12.2021

  6000.00 TRY

  Dubai Turu (FlyDubai)

  Dubai Turu (FlyDubai)

  4 Gün

  24.03.2022

  4950.00 TRY

  Kiev Turu (Ankara Hareket)

  Kiev Turu (Ankara Hareket)

  4 Gün

  06.01.2022

  3750.00 TRY

  Varna & Burgas Turu

  Varna & Burgas Turu

  4 Gün

  02.12.2021

  1500.00 TRY

  Üsküp Turu

  Üsküp Turu

  4 Gün

  02.12.2021

  5250.00 TRY

  St. Petersburg Turu (1.Program)

  St. Petersburg Turu (1.Program)

  4 Gün

  02.12.2021

  6750.00 TRY

  Saraybosna Turu ( 3 Gün )

  Saraybosna Turu ( 3 Gün )

  3 Gün

  03.12.2021

  4500.00 TRY

  Grand Ukrayna Turu (Pegasus)

  Grand Ukrayna Turu (Pegasus)

  8 Gün

  03.12.2021

  7500.00 TRY

  0850 220 20 38
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2