Trans Sibirya Rotasında 3 Ülke Tataristan &Rusya &Moğolistan Turu • Vize Dahil • Tüm Turlar Dahil • THY ile • 12 Gece 13 Gün

Trans Sibirya Rotasında 3 Ülke Tataristan & Rusya & Moğolistan Turu • Vize Dahil • Tüm Turlar Dahil • THY ile • 12 Gece 13 Gün

 • Trans Sibirya Rotasında 3 Ülke Tataristan & Rusya & Moğolistan Turu • Vize Dahil • Tüm Turlar Dahil • THY ile • 12 Gece 13 Gün
 • Trans Sibirya Rotasında 3 Ülke Tataristan & Rusya & Moğolistan Turu • Vize Dahil • Tüm Turlar Dahil • THY ile • 12 Gece 13 Gün
 • Trans Sibirya Rotasında 3 Ülke Tataristan & Rusya & Moğolistan Turu • Vize Dahil • Tüm Turlar Dahil • THY ile • 12 Gece 13 Gün

   

  1. Gün: İstanbul - Kazan

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce trafiğe uygun olarak özel transfer aracınız sizleri evinizden alarak havalimanına transferinizi gerçekleştiriyor. Rehberinizle buluşma ve tanışma sonrası Türk Hava Yolları kontuarına varsa bagajınızı teslim ettikten sonra pasaport kontrolünden geçerek uçağın kapısına geçiyoruz. Kazan uçuşumuz Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile gerçekleşiyor. Uçuşumuzun ardından ülkeye giriş ve bagaj alma işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenmenin ardından kahvaltı ile günümüze başlıyoruz. Asya coğrafyasının ana otobanları olarak kabul edilen “Kazanka ve Volga” nehirlerinin birleşme noktasında bulunan Tataristan’ın başkenti Kazan gezimizi rehberimiz eşliğinde yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Eski ve yeninin harmanlandığı modern yapıları, geniş bulvarları, 1,2 milyon nüfusu ve 300 bin km2 yakın alanı ile bizleri etkileyecek. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Listesinde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyüm Bike Kulesi göreceğimiz önemli eserler arasındadır. Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü caddesi Bauman’da alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak.  Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Ardından bu ilk günün sonunda dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

  2. Gün: Kazan

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tüm Dinler Tapınağı Gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Bugünkü ilk durağımız Yerel sanatçı İldar Mansaveevich Khanov (1940-2013) tarafından yapılan tapınaklar kompleksi konumunda ve içerisinde: Ortodoks kilisesi, cami, sinagog, Budist tapınağı gibi birçok dini yapı ve mimari özeliklerini içerir. 2013 yılından ölene kadar uyuşturucu ve diğer bağımlıları inşaat işine doğrudan katarak ve sponsorluklar ile Tapınağı tamamalar. Herhangi bir dinin aktif bir tapınağı olmayan yer Farklı kültürlerin barışçıl birleşimiyle gurur duyan Kazan`da popüler bir yedir. Khanov bu eserinde unutulmuş dinler dahil 16 büyük dünya dinine karşılık 16 kubbe yapmıştır. Keyifli bir Gün sonrası Kazan’da yapacağımız panoramik şehir turu sonrası otelimize dönüyoruz. Şehri kişisel olarak keşfetmek için serbest zaman sonrası otelimizde dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

  3. Gün: Kazan - Ekaterinburg

  Güne otelimizde alacağımız erken kahvaltı ile başladıktan sonra 07:55 treninde yerimizi alıyor ve tam gün sürecek olan tren yolculuğumuzda Sibirya’ya doğru, Ekaterinburg’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği ve akşam yemeğimizi tren içerisinde, daha önceden bizler için hazırlanan yemek paketleri ile alıyoruz. Rusya içlerinde Batı-Doğu yönünde unutulmaz bir coğrafya içerisinde gündüz yolculuğu yapıyoruz. Avrupa ve Asya’yı birbirinden ayıran doğal sınır, Türkçe “Kemer” anlamına gelir. Kuzey Kutbu’na kadar 2,498 km uzunluğunda, Mitolojide ejderhanın değerli taşlarlalar süslü kuyruğu olan “Ural Dağlarını”; Altın, platin, manganez, nikel, demir, bakır ve ender elementler bakımından çok zengindir. Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg’a saat gece saatlerinde varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

  4. Gün: Ekaterinburg

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ekaterinburg gezimize başlıyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan, Ural Bölgesi’nin başkentinde; 1918’de son Çar 2.Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral”, Rusya’nın ve şehrin önemli sembollerinden “7 Şapelli Ganina Yama”, şehir merkezindeki ünlü “Plotinka parkı” göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest olarak alınacak öğle yemeği sonrası Altın, gümüş ve kıymetli taş cenneti olarak bilinen şehirde Mücevher sanatı tarihi müzesini geziyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  5. Gün: Ekaterinburg - Tümen

  Güne otelimizde alacağımız erken kahvaltı ile başladıktan sonra tren ile Tümen’e hareket ediyor ve öğlen saatlerine doğru varıyoruz. Varışın ardından otelimize transfer oluyor ve oda dağılımının ardından gezi için lobide buluşuyoruz. Tümen; Batı Sibirya Ovası’nın güneybatısında ve Trans-Sibirya Demiryolunun “Tura nehrini” aştığı noktadadır. Sibirya’daki ilk Rus kenti olan Tümen 1586’da eski Tatar kenti “Çingi-Tura’nın” üzerinde kurulmuştur.; Lenin’in naaşı II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin ülkeye saldırması üzerine (1941-1945) güvenlik amacıyla Tümen’e getirilmiştir. Devlet Tarım Akademisi’nde muhafaza edilmiştir. Tura nehri kıyısındaki parkta yürüyerek yapacağımız gezide; Rusya tarihini anlatan oldukça güzel dekore edilmiş kıyı şeridindeki heykelleri, 2003 yılında yapılan “en uzun öpücük” yarışı sonrası adı “aşıklar köprüsü” olarak değişen eski “Yaya” köprüsü, II. Dünya savaşı anısı için yanan “ebedi alev” görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz.

  6. Gün: Tümen - Omsk - Novosibirsk

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tümen sokaklarında yürüyüşümüzün ardından öğle yemeğini yerel bir restoranda alıp sonrasında trene geçiyoruz. Sibirya görselliği içerisinde 1300 km. boyunca 16 saat sürecek olan keyifli bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Akşam yemeklerimiz trende kumanyalarımızla yapıyoruz. İshim, Omsk ve Barabinsk şehirlerindeki kısa duraklamalarda trenden inip yerel ürünlere göz atma olanağımız olacak. Sibirya içlerine uzanan unutulmaz ve keyifli bu tren yolculuğumuz gece boyu sürüyor ve konaklamamız trende.

  7. Gün: Novosibirsk

  Sabah saatlerinde Novosibirsk’e varıyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Novosibirsk Gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. Bütün bilim dallarının temsil edildiği, 14 araştırma merkezinin bulunduğu ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan “Akademgorodok” dünyadaki tek bilim şehridir. Gezimize Guiness rekorlar kitabına “dünyanın en bilimsel caddesi” olarak girmiş olan “Lavrentiev Caddesi” ile başlıyoruz. Rusya’nın en başarılı üniversitelerinin yer aldığı şehirde yapacağımız gezi sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra Novosibirsk’e dönüyoruz. Trans Sibirya Tren Müzesi, Novosibirsk Tren Garı, Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, Dünyanın en büyük opera binası, Lenin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

  8. Gün: Novosibirsk - İrkutsk

  Otelimizde alacağımız kahvaltı kutusu / kumanya ile birlikte sabaha karşı havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları tarifeli seferleri ile İrkutsk uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte otelimize transfer olup, valizlerimizi bırakıyor ve ardından öğle yemeği ile birlikte gezimize başlıyoruz. Yüzyıllarca sürgüne gönderilen her türlü sosyal sınıftan ve özellikle karşıt görüşlü düşünce insanlarının yaratmış olduğu mimari tarz günümüzde bölge ekonomisinde çok önemli bir rol oynuyor. Merak edilen ve dünyanın en uzun tren yolu hattı üzerinde bulunan İrkutsk sokaklarında yapacağımız gezi bizleri çok etkileyecek. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir gezisi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  9. Gün: İrkutsk

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Baykal Gölü Gezisi için otelimizden ayrılıyoruz.  Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip Baykal gölü: uzunluğu 636 km, genişliği 79,5 km’yi bulan göl,1,637 m derinliği ile dünyanın en deri gölü ve yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Zengin flora ve faunasında; 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamakta ve bunların 1083 çeşidi ise endemiktir. Suyunun berraklığı sayesinde 40 metredeki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Baykal gölünün fotoğraflarını çekip bölge flora ve fauna örneklerini bünyesinde barındıran “Baykal müzesini” geziyoruz. Balık menüsünden oluşan öğle yemeğimizi yedikten sonra göl kenarında yapacağımız yürüyüşümüzü balık Pazarı ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  10. Gün: İrkutsk - Ulan Batur

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İrkutsk Gezisi için otelimizden ayrılıyoruz.  İrkutsk; Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan bir şehirdir. Eski şehirde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek ve Çarlık dönemi “Dekabristler İsyanı” olarak bilinen olayın liderlerinden Dük Volkhonski’nin ahşap evini ziyaret edeceğiz. Burada Sibirya’ya sürülen Dekabristler’in hikayesini öğrenecek ve sonrasında Notre Dame katedralini gezeceğiz. Gezi sonrası havalimanına transfer oluyor ve yerel hava yolları tarifeli seferi ile Ulan Batur uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz ve konaklama otelimizde.

  11. Gün: Ulan Batur

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ulan Batur & Tonyukuk Abidesi & Cengiz Han Anıtı Gezisi için otelimizden ayrılıyoruz.  “Kızıl Bahadır” anlamına gelen şehir turuna başlıyoruz. Sukhbatar Meydanı (Cengiz Han Meydanı) ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından, UNESCO Listesi’nde bulunan Göktürk Kaya Yazıtlarının en önemlilerinden biri olan, İlk Türk kelimesinin geçtiği Tonyukuk Abidelerini ziyaret ediyoruz. Göktürk tarihi hakkında önemli bilgiler veren bu yazıtlar, Bilge Kağan dönemine kadar vezirlik ve başkomutanlık yapmış olan Tonyukuk tarafından yazılmıştır. Daha sonra devasa Cengiz Han anıtına gidiyoruz. Anıtın üzerinde çıkıp, Cengiz Han anıtında fotoğraf ve alışveriş molasının ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  12. Gün: Ulan Batur

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz. Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir Moğol göçebe çadırına konuk oluyoruz. Yak (Büyük baş hayvan), geleneksel kıyafetler, geleneksel Moğol güreşi, Moğol yemekleri hakkında bilgi alıyor ve sonrasında Ulan Batur’a hareket ediyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası; Gandantegchinlen (Gandan) Manastırına gidiyoruz. “Tam Huzurun Büyük Yeri” anlamına gelen ve 1908 yılında yapılan birçok Budist tapınaktan günümüze kadar kalmış olanları geziyoruz ve sonrasında Sovyet ve Moğol halklarının kardeşliği ve ikinci Dünya Savaşı sırasında ölen askerler için yapılmış Zaisan Tepesi Anıtı’na gidiyoruz. Zaisan Tepesi’nde şehrin Panoramik manzarasını izleyip Ulan Batur’daki otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  13. Gün: Ulan Batur - İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Kontuarına varsa bagajınızı teslim ettikten ve pasaport kontrolünden geçtikten sonra uçağın kapısına geçiyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile uçuşumuz gerçekleşirken hareketimizden kısa bir süre sonra orta Asya’nın UNESCO listesindeki Tanrı dağlarını (Tien-Şan) takip edeceğiz. 7.439 m yükseklik, 2.500 km uzunluğunda ve 400 Km genişliğindeki Tanrı dağlarını ve Kırgızların dünyaca ünlü yazarı Cengiz Aytmatov’a esin kaynağı olan Issık Göl (ılık göl) geçip Kırgızistan başkenti Bişkek’te mola veriyoruz. Gündüz uçuşunda Asya coğrafyasını, İpek yolunu havadan izleyerek geçeceğiz. Binlerce yıl boyunca kervanlar ile kat edilen bu etabı bizler bir solukta tamamlayacağız. İstanbul uçuşumuzun ardından ülkeye giriş ve bagaj alma işlemlerinin ardından bir sonraki gezide görüşmek üzere vedalaşıyoruz. Havalimanı çıkışında sizi bekleyen ve bilgileri dönüş uçuşunuz öncesi size iletilmiş özel transfer aracınız ile evlerinize transferiniz gerçekleşiyor.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Belirtilen uçuşlara göre ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3&4 yıldızlı zincir otellerde 11 gece oda-kahvaltı konaklama
  • 1 gece tren konaklama
  • Konaklama vergileri
  • Ev-hava limanı-ev transferleri
  • Trans Sibirya treni ile belirtilen rotadaki tren yolculuğu
  • Gezi boyunca özel araç ile tüm transferler
  • 6 öğle yemeği (başlangıç, salata, ana yemek, tatlı ve kişibaşı 1 içecek)
  • 1 öğle yemeği paketi
  • 11 akşam yemeği (başlangıç, salata, ana yemek, tatlı ve kişibaşı 1 içecek)
  • 1 akşam yemeği paketi
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Zorunlu yerel rehberli ücretleri
  • Rusya vizesi
  • Yurtdışı çıkış harcı
  • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
  • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır).

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel harcamalar
  • Programda belirtilmeyen yemekler ve tüm yemeklerdeki içecekler
  • Otel/oda ekstraları
  • Dahil servisler kısmında belirtilmemiş diğer tüm servisler
  • İç hat bağlantı bileti
  • Yerel bahşişler (isteğe bağlı)

  Tur Fiyatları

  Tarihİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  15.08.2024214.500,00 TL

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
  İstanbul Havalimanı
  Tur Hareket Tarihleri:
  15 Ağustos

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  • Bodisa Travel, Demiryolları ve Havayolları ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bodisa Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
  • Bodisa Travel, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Bodisa Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
  • Bu Programlarımızda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerinin standartlarının, Türkiye Otel Konaklama standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.
  • Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
  • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Panoramik şehir turları 2-3 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden olan, Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  • Tekne Turları minimum 25 kişi katılımıyla yapılmaktadır.
  • Yemekli turlarda menü başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı olup içecekler hariçtir. 
  • Mücbir Sebeplerden Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
  • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • Bodisa Travel, Otel kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
  • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. 

  2.İptal Şartları

  • Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonra, ödediği rezervasyon bedelinin kalan tutarı iade edilir. 30 - 16 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %40 'ini, 14 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
  • Müşteriden tahsilat kanalı hangisi ise aynı kanal üzerinden iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
  • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TL cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden hesaplama yapılır...

  3.Vize Bilgileri

  • Acentemiz tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza ek bir hizmet bedeli almadan takip etmektedir.
  • Bu Turumuzda  T.C vatandaşları Yeşil, Gri ve Umumi Pasaport Sahipleri için vize gereksinimi bulunmaktadır.
  • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
  • Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Trans Sibirya Rotasında 3 Ülke Tataristan & Rusya & Moğolistan Turu • Vize Dahil • Tüm Turlar Dahil • THY ile • 12 Gece 13 Gün HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  0850 220 20 38
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2