Baltıklar & Rusya & İskandinavya Turu

  Önemli Not: Tur Programında Yer Alan Uçuş Parkur ve Saatleri Şablondur, Her Tur Tarihinde Uçuş Saati ve Parkur Detaylarda Farklılıklar Bulunabilmektedir. Katılmak İstediğiniz Tur Tarihinin Detaylı Uçuş Saat ve Parkur Bilgilerini Bizlerden Öğrenebilirsiniz!

  1. Gün: İSTANBUL - RİGA

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30'da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1757 sefer sayılı uçuşu ile 08:20’de Riga’ya uçuş. Saat 11:20’de varışımıza istinaden Riga şehir turu için hareket. Turumuzda Riga Kalesi, Kara Kafalılar Evi, Özgürlük Anıtı, St. Peter’s Kilisesi, Riga Katedrali, Opera Binası, Belediye Binası, eski şehir merkezi ve alışveriş caddesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Jurmala ekstra turuna (40 Euro) katılabilirler. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Jurmala şehri Letonya’nın Baltık Denizinde bulunan otantik bir sahil kasabasıdır. Letonya’nın en ünlü ve lüks Spa otellerinin bulunduğu bu şehir, doğasıyla ve muhteşem ahşap evleriyle sizleri kendine hayran bırakacak. Burada yürüyerek yapacak olduğumuz şehir turu sonrası şehri keşfetmek için ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Riga otelimize gidiyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.


  2. Gün: RİGA

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Litvanya Başkenti Vilnius & Trakai (85 Euro) turuna katılabilirler. Yaklaşık 900 bin nüfusu ile Litvanya’nın en kalabalık şehri ve aynı zaman başkenti olan Vilnius’a varışımızı takiben turumuza başlıyoruz. Turumuzda Gediminas Kalesi ve heykeli, şehrin Ortaçağ’da yapılmış 48 kilisesinin en önemlilerinden olan St. Peter, St. Paul, St. Anne Kiliseleri, Vilnius Katedrali ve Şafak Kapısı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Serbest zaman sonrası Vilnius’a yaklaşık 30 km uzaklıkta olan Trakai bölgesine hareket ediyoruz. Birçok gölün ve adacığın bulduğu bu doğa harikası bölgeyi süsleyen Trakai Kalesi 15 yy’da inşa edilmiştir. Burada fotoğraf için vereceğimiz serbest zamanın ardından Riga’da bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.


  3. Gün: RİGA – TALLIN

  Sabah kahvaltısının ardından Tallin’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin güzergah üzerinde ekstra olarak düzenleyecek olduğu Sigulda ekstra turuna (35 Euro) katılabilirler. Letonya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilen Sigulda’ya varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Sigulda ve Turaida Kalesi, Gutman Mağarası, eski şehir merkezi ve alışveriş caddesi panoramik olarak görecek olduğumuz yerler arasındadır. Turumuz sonrası Tallin’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Belediye Binası, Alexander Nevsky Katedrali, Kadriorg Sanat Müzesi, St. Nicholas Kilisesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Tallin’i en güzel noktadan görebilecek olduğunuz Toompea Tepesine çıkıyor ve burada fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otele transfer. Akşamına 11. Yy’da Tallin’de hüküm sürmüş Viking’lerin kültürünü daha yakından tanımak isteyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Viking Köyü & Akşam Yemeği ekstra turuna (55 Euro) katılabilirler. Eşsiz deneyimler yaşayacak olduğunuz bu gecede Viking yaşam tarzını yakından görecek, restoran içerisinde ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Ardından akşam yemeğimizi alacağız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


  4. Gün: TALLIN – ST. PETERSBURG

  Sabah kahvaltısının ardından dünya yüzölçümünün %11’ini oluşturan Rusya’nın en nadide şehri olan St. Petersburg’a doğru yola çıkıyoruz. St. Petersburg’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral olarak bilinen Voskresenia Khristova Kilisesi, Petro ve Pavel Kalesi, Saint Isaac Katedrali, Kazan Katedrali, Kışlık Saray ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimizde transfer. Akşamına Rus kültürünü daha yakından tanımak ve eğlenceli bir akşam geçirmek için arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Rus Gecesi turuna (75 Euro) katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer.


  5. Gün: ST. PETERSBURG

  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Petergoff ve Neva tekne turuna (80 Euro) katılabilirler. Petergoff Sarayı, Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi St. Petersburg’a en büyük güzelliğini veren Neva Nehri’nde tekne turu yapıyoruz. Turumuz sonrasında serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


  6. Gün: ST. PETERSBURG - HEKSİNKİ

  Sabah kahvaltısının ardından Rusya’dan ayrılıyor ve bir İskandinav ülkesi olan Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye doğru yola çıkıyoruz. Helsinki’ye varışımızın ardından panoramik şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Helsinki Katedrali, Pazar Meydanı, Sibelius Anıtı, Senato Meydanı, Uspenski Katedrali ve dünyanın en ilginç kiliselerinden biri olarak nitelendirilen Kaya Kilise olarak bilinen Temppeliaukion Kilisesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman. Sonrasında otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.  


  7. Gün: HELSİNKİ

  Sabah kahvaltısını ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Porvoo Kasabası (65 Euro) turuna katılabilirler. Helsinki’nin yaklaşık 50 km.  doğusunda yer alan bu şirin kasaba Finlandiya’nın en eski ikinci şehridir. Yüzyıllar boyu birçok Finli sanatçıya ilham kaynağı olan şehir olarak da bilinir. Adeta bir açık hava müzesi olarak tanımlanan bu şehirde yürüyerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Porvoonjoki nehrinin kıyısındaki kırmızı renkli geleneksel ahşap evleri, Porvoo Katedrali ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası şehirde bulunan sevimli kafeteryalarda veya hediyelik eşya dükkanlarında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


  8. Gün: HELSİNKİ - İSTANBUL

  Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1762 sayılı tarifeli seferi ile saat 12:40’ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 16:10’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Riga (RIX) / Helsinki (HEL) – İstanbul (IST) arası uçak biletleri
  • Havalimanı vergileri
  • 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
  • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
  • Tüm şehirlerarası transferler
  • Panoramik Riga, Tallin, St. Petersburg ve Helsinki şehir turları
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Şehir Vergileri 

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Vize ücreti
  • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
  • Her türlü kişisel harcamalar
  • Opsiyonel turlar
  • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi

       AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ  305 EURO YERİNE 270 EURO!!!

  • Jurmala turu 40 Euro
  • Litvanya Başkenti Vilnius & Trakai 85 Euro turu
  • Sigulda turu (35 Euro)
  • Petergoff ve Neva tekne turu (80 Euro)
  • Porvoo Kasabası (65 Euro) turu

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
  İstanbul Havalimanı
  Tur Hareket Tarihleri:
  15, 22 Mayıs • 13, 20, 27 Temmuz • 28 Ağustos • 04, 25 Eylül • 02 Ekim

  Tur Fiyatları

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  15.05.20203* ve 4* Otellerde4200.00 TL- 4200.00 TL-Taksitler »
  22.05.20203* ve 4* Otellerde4900.00 TL- 4900.00 TL-Taksitler »
  13.07.20203* ve 4* Otellerde4550.00 TL- 4550.00 TL-Taksitler »
  20.07.20203* ve 4* Otellerde4550.00 TL- 4550.00 TL-Taksitler »
  27.07.20203* ve 4* Otellerde4900.00 TL- 4900.00 TL-Taksitler »
  28.08.20203* ve 4* Otellerde4550.00 TL- 4550.00 TL-Taksitler »
  04.09.20203* ve 4* Otellerde4200.00 TL- 4200.00 TL-Taksitler »
  25.09.20203* ve 4* Otellerde4200.00 TL- 4200.00 TL-Taksitler »
  02.10.20203* ve 4* Otellerde3850.00 TL- 3850.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
  • Bodisa Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bodisa Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
  • Bodisa Travel, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Bodisa Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
  • Bu Programlarımızda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerinin standartlarının, Türkiye Otel Konaklama standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.
  • Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
  • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Panoramik şehir turları 2-3 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden olan, Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  • Tekne Turları minimum 25 kişi katılımıyla yapılmaktadır.
  • Yemekli turlarda menü başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı olup içecekler hariçtir. 
  • Mücbir Sebeplerden Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
  • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • Bodisa Travel, Otel kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
  • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. 

  2.İptal Şartları

  • Yurt Dışı Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonra, ödediği rezervasyon bedelinin kalan tutarı iade edilir. 30 - 16 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %40 'ini, 14 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
  • Müşteriden tahsilat kanalı hangisi ise aynı kanal üzerinden iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
  • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TL cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden hesaplama yapılır...

  3.Vize Bilgileri

  • Acentemiz tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza ek bir hizmet bedeli almadan takip etmektedir.
  • Bu Turumuzda T.C vatandaşları Umumi Pasaport Sahipleri için vize gereksinimi bulunmaktadır.
  • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
  • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Baltıklar & Rusya & İskandinavya Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ  Benzer Turlar

  Grand Ukrayna Turu (Ankara Çıkışlı)

  Grand Ukrayna Turu (Ankara Çıkışlı)

  8 Gün

  20.06.2020

  3500.00 TL

  Marsilya & Nice & Milano Turu

  Marsilya & Nice & Milano Turu

  6 Gün

  05.11.2020

  2450.00 TL

  Ankara Çıkışlı Prag Turu

  Ankara Çıkışlı Prag Turu

  4 Gün

  05.11.2020

  2730.00 TL

  Dubai Turu (THY-2)

  Dubai Turu (THY-2)

  5 Gün

  02.04.2020

  2100.00 TL

  Espresso İtalya Turu (PGS)

  Espresso İtalya Turu (PGS)

  6 Gün

  21.04.2020

  3150.00 TL

  Prag Turu (PGS-1. Program)

  Prag Turu (PGS-1. Program)

  4 Gün

  05.11.2020

  2100.00 TL

  Espresso İtalya Turu (THY)

  Espresso İtalya Turu (THY)

  6 Gün

  27.04.2020

  3150.00 TL

  Fas Büyülü Kraliyet Kentleri Turu

  Fas Büyülü Kraliyet Kentleri Turu

  7 Gün

  03.04.2020

  4200.00 TL

  Amsterdam Turu (2.Program)

  Amsterdam Turu (2.Program)

  4 Gün

  06.11.2020

  2800.00 TL

  Ankara'dan Uçaklı Orta Avrupa Turu

  Ankara'dan Uçaklı Orta Avrupa Turu

  8 Gün

  06.11.2020

  2590.00 TL

  Klasik Orta Avrupa Turu (PGS 2.Program)

  Klasik Orta Avrupa Turu (PGS 2.Program)

  8 Gün

  05.04.2020

  2100.00 TL

  Büyük Fas ve Sahra Çölü Turu

  Büyük Fas ve Sahra Çölü Turu

  8 Gün

  13.06.2020

  7000.00 TL

  Beyaz Rusya & Ukrayna Turu

  Beyaz Rusya & Ukrayna Turu

  7 Gün

  29.08.2020

  3360.00 TL

  Orta Avrupa Başkentleri Turu

  Orta Avrupa Başkentleri Turu

  8 Gün

  04.04.2020

  2800.00 TL

  Dubai Turu (THY - 4 Gece)

  Dubai Turu (THY - 4 Gece)

  6 Gün

  04.04.2020

  3150.00 TL

  Barselona Turu (PGS)

  Barselona Turu (PGS)

  4 Gün

  05.04.2020

  3150.00 TL

  Kenya'da Safari & Zanzibar'da Okyanus Turu

  Kenya'da Safari & Zanzibar'da Okyanus Turu

  7 Gün

  05.04.2020

  15600.00 TL

  Büyük İtalya Turu (THY)

  Büyük İtalya Turu (THY)

  8 Gün

  06.11.2020

  2800.00 TL

  Güney İtalya Turu

  Güney İtalya Turu

  6 Gün

  08.05.2020

  3150.00 TL

  0850 220 20 38
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2