Grand İsviçre Turu

Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)

 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)
 • Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)

  *** Tüm Ekstra Turlar Dahil Program ***

  Not: Tur Programında Yer Alan Uçuş Parkur ve Saatleri Şablondur, Her Tur Tarihinde Uçuş Saati ve Parkur Detaylarda Farklılıklar Bulunabilmektedir. Katılmak İstediğiniz Tur Tarihinin Detaylı Uçuş Saat ve Parkur Bilgilerini Bizlerden Öğrenebilirsiniz!

  1. Gün: İstanbul – Basel – Schaffhaussen – Zürih – Zug

  Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra saat 08:10’da Türk Havayolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile Basel’e doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 10:10’te kente vardıktan sonra bizi bekleyen özel otobüsümüzle alandan hareket ederek Basel turumuzu gerçekleştireceğiz. Fransa ve Almanya sınırında bulunan Basel’in on beşinci yüzyıldan kalma şehir surlarının girişi niteliğindeki Sapalentor’u; ressam Tinguely’nin anısını yaşatan müze binasını; İsviçre’nin en yüksek gökdeleni sayılan Roche Kulesi’ni; İsviçre, Fransa ve Almanya sınırının kesiştiği Dreilandereck’i; bünyesinde düşünür Erasmus’un mezarını da barındıran ünlü Münster Katedrali’ni; eski şehir merkezini; kırmızı cephesiyle göz alıcı bir görüntü sunan Basel Rathaus’u ve daha pek çok yapıyı göreceğimiz panoramik gezimizden sonra Zürih’e doğru yolculuğumuza devam edecek ve küçük, şirin, romantik Schaffhausen’dan geçeceğiz. Dış cepheleri resimlerle süslenmiş binaları, Schaffhausen kantonunda yer alan doğa harikası Ren Şelalesi’ne giderek hem keyifli hem de dinlendirici bir gezi gerçekleştireceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek Zürih’e gideceğiz. Panoramik Zürih gezimiz sırasında Fraumünster Kilisesi, Grossmünster Kilisesi, Zürih Gölü, saat kulesi, eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Kent) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli, renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi’ni göreceğiz. Gezimizin ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

  2. Gün: Zug – Luzern – Brienz – Grindelwald – Lautherbrunen – Thun

  Kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılacak ve “Dört Kanton Gölü” olarak bilinen fiyort gölü kıyısına kurulmuş Luzern’e gideceğiz. Pilatus Dağı’ndan kenti kuşbakışı izledikten sonra Chapel Köprüsü’nden geçecek, eski kent merkezini gezecek, kentin anıtlarını ve mimari yapılarını göreceğiz. Sonrasında tüm İsviçre’de ahşap oymacılığıyla ünlü yaklaşık üç bin kişilik bir köye, Brienz’e gideceğiz. Doğa sporlarına son derece uygun coğrafyasıyla Brienz’de bol fotoğraf çekme, dinlenme, alışveriş yapma imkânı bulacağız. Sonrasında yola çıkarak muhteşem manzaralarıyla Alp Dağları’nın panoramasını sunan Grindelwald’a gideceğiz.Bu yerleşim yerinde Alplerin havasını soluyacak sonrasında Bern kantonuna dahil bir başka köye, göz alıcı bir vadiye kurulan Lautherbrunen’e rotamızı çevireceğiz. Doğanın sesiyle birleşen büyüleyici bir manzaraya gözlerimizle tanık olmanın keyfine varacağımız bu şiirsel köyde mola vereceğiz. Sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluştuktan sonra dinlenmek ve konaklamak üzere Bern yolu üzerindeki sakin Thun kentinde yer alan otele gideceğiz.

  3. Gün: Thun – Bern – Montrö – Lozan – Cenevre

  Kahvaltının ardından İsviçre’nin tam merkezine, Bern’e gitmek üzere otelden ayrılacağız. Sembolü (ve adının kelime anlamı) “ayı” olan kentte yapacağımız gezi sırasında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan eski kent merkezini, Ortaçağ’da inşa edilen ve fizikçi Albert Einstein’ın çok sevdiği bilinen eski saat kulesini, bu ünlü bilim insanının evini, parlamento binasını, kentin ilginç heykellerini ve çeşmelerini göreceğiz. Otobüsle yola devam ederek dünya genelinde sanatçıların en iyi performanslarını sergilemek için büyük emek verdikleri caz festivaliyle, bir süre kentte yaşadığı dönemde pek çok kayıt yapan Freddie Mercury ve Deep Purple’ın yine burada yazdığı ünlü “Smoke on The Water” şarkısı ile müzik tarihinde ve ülkemiz tarihinde de önemli bir yeri olan Montrö’ye gideceğiz. Leman Gölü kıyısına kurulan kentte göle çıkan yürüyüş yollarının keyfine vararak, yine tarihimiz açısından önemli bir kent olan Lozan’a geçeceğiz. 1912 yılında imzalanan Uşi Anlaşması’nın, 1923 yılında Lozan Anlaşması’nın imzalandığı kentte Ouchy Şatosu’nu, Olimpiyat Müzesi’ni, katedrali, Palud Meydanı’nı ve daha pek çok tarihi yeri yakından görme imkânı bulacağız. Günün yorgunluğunu atmak ve konaklamak üzere İsviçre’nin başkenti Cenevre’ye gidecek, bu kayak ve ticaret kentinin sokaklarında panoramik bir gezi yaparak otele yerleşeceğiz.

  4. Gün: Cenevre – Neuchatel – Basel – İstanbul

  Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılacak ve Basel’deki havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Yol güzergahında yer alan ve İsviçre’deki saat üretiminin merkezlerinden kabul edilen Neuchatel’den geçerken göldeki kuğuları görme fırsatı bulacağız. Basel’e vardıktan sonra Türk Havayollarının TK1926 sefer sayılı uçağı ile saat 18:25’te İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 22:30’te kente vardığımızda gezimiz de sona erecek. Eve hoş geldiniz!

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Havayolları ile IST–BSL / BSL–IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
  • Havalimanı vergileri,
  • 3 gece oda kahvaltı konaklama,
  • Tüm şehirlerde yapılacak olan şehir tanıtım turları,
  • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
  • Tüm şehirlerarası transferler,
  • Otel vergileri,
  • Türkçe rehberlik hizmetleri
  • Tüm çevre gezileri ve ekstra turlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış vergisi: 50 TL
  • Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
  • Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
  • Vize bedeli

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
  İstanbul Yeni Havalimanı
  Tur Hareket Tarihleri:
  26 Eylül

  Tur Fiyatları

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocuk
  26.09.202213.300,00 TL- --

  1.Ek Bilgiler

  • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
  • Bodisa Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bodisa Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
  • Bodisa Travel, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Bodisa Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
  • Bu Programlarımızda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerinin standartlarının, Türkiye Otel Konaklama standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.
  • Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
  • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Panoramik şehir turları 2-3 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden olan, Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  • Tekne Turları minimum 25 kişi katılımıyla yapılmaktadır.
  • Yemekli turlarda menü başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı olup içecekler hariçtir. 
  • Mücbir Sebeplerden Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
  • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • Bodisa Travel, Otel kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
  • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. 

  2.İptal Şartları

  • Yurt Dışı Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalan süreye kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonraödediği rezervasyon bedelinden kesinti yapılarak kalan tutarı iade edilir. 30 - 20 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %45 'ini, 20 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
  • Müşteriden tahsilat hangi yöntemle yapılmış ise aynı yöntemle iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
  • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TRY (Türk Lirası) cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden iade hesaplaması yapılır...
  • Yurt Dışı Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonra, ödediği rezervasyon bedelinin kalan tutarı iade edilir. 30 - 16 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %40 'ini, 14 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
  • Müşteriden tahsilat kanalı hangisi ise aynı kanal üzerinden iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
  • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TL cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden hesaplama yapılır...

  3.Vize Bilgileri

  • Bu Tur Kapsamında Gezilecek Ülkelerde T.C. Vatandaşlarına VİZE UYGULAMASI BULUNMUYOR, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Benzer Turlar

  Baştan Başa Orta Avrupa (Otobüsle)

  Baştan Başa Orta Avrupa (Otobüsle)

  9 Gün

  19.08.2022

  5.700,00 TL

  Milano & Nice & Marsilya Turu

  Milano & Nice & Marsilya Turu

  6 Gün

  22.11.2022

  6.650,00 TL

  Almanya & Polonya - Yaz Dönemi

  Almanya & Polonya - Yaz Dönemi

  8 Gün

  17.10.2022

  8.550,00 TL

  Paris & Disneyland - Yaz Dönemi

  Paris & Disneyland - Yaz Dönemi

  5 Gün

  24.08.2022

  14.250,00 TL

   Bir Avrupa Masalı Turu

  Bir Avrupa Masalı Turu

  8 Gün

  26.08.2022

  10.450,00 TL

  Büyük İspanya & Endülüs Turu

  Büyük İspanya & Endülüs Turu

  8 Gün

  05.11.2022

  9.500,00 TL

  Benelux & Paris & Köln Turu

  Benelux & Paris & Köln Turu

  8 Gün

  14.10.2022

  11.400,00 TL

  Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Turu

  Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Turu

  8 Gün

  09.09.2022

  10.450,00 TL

  Almanya & Fransa & İsviçre Turu

  Almanya & Fransa & İsviçre Turu

  5 Gün

  19.10.2022

  7.600,00 TL

  İspanya & Fransa & İtalya Turu

  İspanya & Fransa & İtalya Turu

  8 Gün

  05.11.2022

  10.450,00 TL

  Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)

  Grand İsviçre Turu (Ekstra Turlar Dahil)

  4 Gün

  26.09.2022

  13.300,00 TL

  Mega Benelux & Fransa & Almanya Turu

  Mega Benelux & Fransa & Almanya Turu

  8 Gün

  08.10.2022

  12.350,00 TL

  Paris & Disneyland Turu - Kış Dönemi

  Paris & Disneyland Turu - Kış Dönemi

  5 Gün

  12.11.2022

  11.400,00 TL

  Alsace Turu - Ekstra Turlar Dahil

  Alsace Turu - Ekstra Turlar Dahil

  4 Gün

  13.11.2022

  9.500,00 TL

  Noel Pazarları ( İzmir Çıkışlı)

  Noel Pazarları ( İzmir Çıkışlı)

  4 Gün

  01.12.2022

  6.650,00 TL

  0850 220 20 38
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2