Ankara'dan Büyük Balkanlar Turu 9 Günde 9 Ülke (2.Program)

  Önemli Not: Tur Programında Yer Alan Uçuş Parkur ve Saatleri Şablondur, Her Tur Tarihinde Uçuş Saati ve Parkur Detaylarda Farklılıklar Bulunabilmektedir. Katılmak İstediğiniz Tur Tarihinin Detaylı Uçuş Saat ve Parkur Bilgilerini Bizlerden Öğrenebilirsiniz!

  1. Gün: ANKARA - İSTANBUL – KAVALA – SELANİK

  14:30'da Kızılay Mc Donalds (Atatürk Bulvarı) ,15:00'da Ümitköy Köprüsü ve 15:45'de Eryaman Optimum’dan hareket ile turumuza başlıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız rica olunur.) İstanbul üzerinden İpsala Sınır Kapası’na varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandropouli (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe),  ve Kavala üzerinden Selanik’e doğru yol alıyoruz.


  2. Gün: KAVALA – SELANİK

  Gece yolculuğumuzun ardından Kavala yakınlarında vereceğimiz kahvaltı molasının ardından panoramik Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Su Kemerleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Selanik’e varıyoruz. Selanik’in kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristotales Meydanı'nda sabah kahvaltısı ve şehri tanıma için verilecek serbest zaman sonrasında otobüsle yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Beyaz Kule, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslararası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonya’sı Başkanlık Sarayı ve Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilise’si görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra şehir merkezinde serbest zaman sonrasında otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Akşam Yunan Taverna turumuzu gerçekleştiriyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Kavala yakınlarında dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Selanik’de verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Fiyata dahil olarak gerçekleşecek Yunan Taverna turunda alınacaktır.
  Para Birimleri : Yunanistan – Euro


  3. Gün: SELANİK – BİTOLA (MANASTIR) – RESNE – OHRİD

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerinin yapılmasının ardından Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bitola (Manastır) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bitola’ya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri idadiyi görüyoruz. Turumuz sonrasında yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Ohrid’e hareket ediyoruz. Ohrid’e varışımıza istinaden Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Ohrid Camii, Ohrid Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, panoramik olarak Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve Balkanlar’ın en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohrid Gölü görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer. Akşam rehberimizin belirleyeceği mekanda müzikli yemekli Makedon Gecesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Bitola’da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Fiyata dahil olarak gerçekleşecek Makedon Gecesi turunda alınacaktır.
  Para Birimleri : Yunanistan – Euro / Makedonya – Denar


  4. Gün: OHRİD – ST. NAUM – ÜSKÜP

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Üsküp’e hareket. Yol üzerinde St. Naum turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından Üsküp’e varış ve Üsküp şehir turumuza başlıyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküp’ten başlıyoruz. İlk olarak şu an müze olarak kullanılan Eski Tren İstasyonunu görüyoruz. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1. Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geliyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Han’ı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır.
  Para Birimleri : Makedonya – Denar


  5. Gün: ÜSKÜP – PRİŞTİNE – PRİZREN – İŞKODRA

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası İşkodra’ya hareket. Yol üzerinde Priştine Prizren turumuzu gerçekleştiriyoruz. Priştine turumuzda Kosova Savaşının gerçekleştiği Kosova Ovası, I.Sultan Murat Hüdavendigar Türbesi ziyareti sonrası Prizren’e devam ediyoruz. Varışın ardından ülkede Türk nüfusunun en yoğun olduğu otantik şehir Prizren’de şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şadırvan meydanı, Bayraklı Camii, Sinan Paşa Camii, Hamam, Tarihi Prizren Köprüsü ve Halveti Dergahı panoramik ziyaretleri sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Ardından İşkodra’ya hareket ediyor ve konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır.
  Para Birimleri : Makedonya – Denar / Arnavutluk - Leke


  6. Gün: İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – DUBROVNIK – TREBINJE

  Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Budva’ya hareket ediyoruz. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi-milyardere satılmasından sonra turizme kazandırılmış olan muhteşem St. Stefan Adası’nı tepeden görebileceğiniz bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya doğru devam ediyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz. Ardından Adriyatik Sahili'ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varıyoruz. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ardından fiyata dahil olarak Dubrovnik turumuzu gerçekleştiriyoruz. Dubrovnik turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje otelimize geçiyoruz. (Bölge yoğunluğuna göre konaklama Trebinje – Lybuski yada Medugorje bölgelerinde gerçekleşecektir.)

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Kotor’da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır.
  Para Birimleri : Arnavutluk – Leke / Karadağ – Euro / Hırvatistan – Kuna / Bosna Hersek – K. Mark


  7. Gün: TREBİNJE – POÇİTEL – BLAGAJ - MOSTAR – SARAYBOSNA

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında fiyata dahil olan Blagaj Tekkesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Blagaj Tekkesi turu sonrasında Mostar’a devam ediyoruz. Varışımızın sonrasında Mostar şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'sini göreceğiz. Tur sonrasında Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii,  Saat Kulesi,  Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Saraybosna otelimize geçiyoruz. Akşam rehberimizin belirleyeceği mekanda müzikli yemekli Boşnak Gecesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Mostar’da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Fiyata dahil olarak gerçekleşecek Boşnak Gecesi turunda alınacaktır.
  Para Birimleri : Bosna Hersek – K. Mark


  8. Gün: SARAYBOSNA – BELGRAD

  Sabah kahvaltımızın ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Varışımıza istinaden Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve Beyaz Şehir olarak anılan Belgrad şehir turumuzda Sava Nehri'nin Tuna Nehri ile birleştiği noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden olan Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Taş Meydan, Askeri Müze, Mora fatihi Damat Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası konaklama yapacağımız Belgrad otelimize geçiyoruz.

  Sabah Kahvaltısı : Otelde ücrete dahil olarak alınacaktır.
  Öğle Yemeği : Zvornik - Srebrenitsa’da verilecek serbest zaman molasında ekstra olarak alınacaktır.
  Akşam Yemeği : Otelde fiyata dahil olarak alınacaktır.
  Para Birimleri : Bosna Hersek – K. Mark / Sırbistan – Dinar


  9. Gün: BELGRAD – SOFYA – PLOVDİV – İSTANBUL – ANKARA

  Sabah kahvaltımızın ardından Sofya Plovdiv üzerinden İstanbul’a hareket. Sofya’ya varış sonrasında yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Klisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlemento binaları ile Sofya Üniversitesi ve Ulusal Kültür Sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Öğlen yemeği ve şehri tanımak için vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a hareket. Plovdiv yakınlarında vereceğimiz mola ile Kapıkule Sınır Kapısı’nda Gümrük ve pasaport işlemleri ardında Türkiye’ye giriş ve güzergâh üzerinde vereceğimiz molayı takiben gece yarısı İstanbul üzerinden Ankara’ya varış ve turumuzun sonu.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Lüks otobüslerle ulaşım
  • 1 Gece Selanik, 1 Gece Ohrid , 1 Gece Saraybosna olmak üzere 3 gece kahvaltı dahil Konaklama
  • 1 Gece İşkodra , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Belgrad, 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 4 Gece yarım pansiyon Konaklama
  • Yunan Taverna turu (Yemekli + 1İçkili)
  • Boşnak Gecesi turu (Yemekli + 1İçkili)
  • Makedon Gecesi turu (Yemekli + 1İçkili)
  • Bitola – Manastır ve Resne Turları
  • St. Naum turu
  • Priştine – Prizren turu
  • Budva – Kotor turu
  • Dubrovnik turu
  • Poçitel – Blagaj – Mostar turu
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Programda belirtilen panoramik şehir turları
  • Yerel rehberlik hizmetleri
  • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
  • Şehir Gümrük ve Otel Vergiler

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Çok Girişli Schengen Vizesi
  • Yurtdışı çıkış harcı ( 50 TL )
  • Programda belirtilmeyen ekstra turlar ve kişisel harcamalar
  • Şoför bahşişleri
  • Müze ve Ören yeri girişleri
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Otelde alınan ekstralar

  Avantajlı Ekstra Tur Paketi

  Tur Hareket Detayları

  Kalkış Yerleri:
  Ankara
  Tur Hareket Tarihleri:
  15, 16, 22, 23 Ocak • 05, 12, 19, 26 Şubat • 05, 12, 19, 26 Mart • 02 Nisan • 07, 08, 12, 14, 21, 22, 28, 29 Mayıs • 04, 11, 18, 25 Haziran • 02, 14, 15, 16, 17, 30, 31 Temmuz • 06, 07, 13, 14, 20, 21, 27, 28 Ağustos • 03, 04 Eylül • 01, 08, 15, 22, 29 Ekim • 05, 12, 19, 26 Kasım • 10 Aralık

  Tur Fiyatları

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  15.01.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  16.01.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  22.01.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  23.01.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  05.02.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  12.02.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  19.02.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  26.02.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  05.03.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  12.03.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  19.03.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  26.03.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  02.04.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  07.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  08.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  12.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  14.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  21.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  22.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  28.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  29.05.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  04.06.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  11.06.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  18.06.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  25.06.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  02.07.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  14.07.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  15.07.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  16.07.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  17.07.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  30.07.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  31.07.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  06.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  07.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  13.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  14.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  20.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  21.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  27.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  28.08.2021Yarım Pansiyon Konaklama3960.00 TL- 3960.00 TL-Taksitler »
  03.09.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  04.09.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  01.10.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  08.10.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  15.10.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  22.10.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  29.10.2021Yarım Pansiyon Konaklama3600.00 TL- 3600.00 TL-Taksitler »
  05.11.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  12.11.2021Yarım Pansiyon Konaklama3150.00 TL- 3150.00 TL-Taksitler »
  19.11.2021Yarım Pansiyon Konaklama2700.00 TL- 2700.00 TL-Taksitler »
  26.11.2021Yarım Pansiyon Konaklama2700.00 TL- 2700.00 TL-Taksitler »
  10.12.2021Yarım Pansiyon Konaklama2250.00 TL- 2250.00 TL-Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
  • Bodisa Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Bodisa Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
  • Bodisa Travel, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Bodisa Travel konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur.
  • Bu Programlarımızda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerinin standartlarının, Türkiye Otel Konaklama standartlarına henüz ulaşmadığı gözlenmektedir.
  • Ekstra ve dahil olan turların, özel durumlardan dolayı yapılamaması halinde yerine alternatif turlar düzenlenir.
  • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Panoramik şehir turları 2-3 saat süren otobüs içerisinden yapılan şehrin önemli noktalarının ziyaret edildiği turlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden olan, Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. 
  • Tekne Turları minimum 25 kişi katılımıyla yapılmaktadır.
  • Yemekli turlarda menü başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı olup içecekler hariçtir. 
  • Mücbir Sebeplerden Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
  • Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Bodisa Travel sorumlu tutulamaz. 
  • Bodisa Travel, Otel kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
  • Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. 

  2.İptal Şartları

  • Yurt Dışı Paket Tur Satışlarında, tüketicinin rezervasyonu/sözleşmeyi hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar feshetmesi halinde, ödenmesi zorunlu olan vergi, harç, hizmet bedeli ve benzeri yasal yükümlülüklerden doğan masraflar bedeli olarak %10 düşüldükten sonra, ödediği rezervasyon bedelinin kalan tutarı iade edilir. 30 - 16 gün kalaya kadar rezervasyonu/sözleşmeyi iptal etmesi halinde rezervasyon bedelinin %40 'ini, 14 günden az bir süre kala iptal etmesi halinde ise tamamını seyahat acentesine ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
  • Tüketici tarafından yapılan tarih değişikliği talepleri iptal hükmünde olup tarih değişikliği talepleri, ilgili maddelerde belirtilen süreler dikkate alınarak tüketici tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
  • Müşteriden tahsilat kanalı hangisi ise aynı kanal üzerinden iade işlemi yapılabilmektedir. Şöyle ki; kredi kartı ile taksitli olarak ödeme yapılmış ise yine aynı kredi kartına taksitli olarak iade yapılmakta, Tek çekim ile ödeme yapılmış ise tek defada yine kredi kartına iade yapılmakta, Eğer Banka üzerinden Havale/Eft yapılmışsa yine aynı hesaba iade gönderilecektir. Elden nakit ödeme yapılmış ise yine müşterinin talebi doğrultusunda adına banka hesabına, veya makbuz karşılığında yine elden nakit olarak iade yapılmaktadır.
  • Müşteri ödemesini hangi para cinsinden yapmış olursa olsun, ödemeyi yapmış olduğu günkü muhasebe kayıtlarımıza TL cinsinden işlem yapıldığı tutar üzerinden hesaplama yapılır...

  3.Vize Bilgileri

  • Acentemiz tüm vize işlemlerinizi sizin adınıza ek bir hizmet bedeli almadan takip etmektedir.
  • Bu Turumuzda T.C vatandaşları Umumi Pasaport Sahipleri için MULTİ vize gereksinimi bulunmaktadır.
  • Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.
  • Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. 
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Ankara'dan Büyük Balkanlar Turu 9 Günde 9 Ülke (2.Program) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?  Benzer Turlar

  Bükreş Transilvanya Şatoları Turu

  Bükreş Transilvanya Şatoları Turu

  4 Gün

  28.10.2020

  900.00 TL

  Klasik Yunanistan Turu

  Klasik Yunanistan Turu

  5 Gün

  28.10.2020

  1710.00 TL

  Dubai Turu Ekstral Dahil (Fly Dubai)

  Dubai Turu Ekstral Dahil (Fly Dubai)

  4 Gün

  03.04.2021

  3420.00 TL

  Rusya Resitali Turu (5 Gün)

  Rusya Resitali Turu (5 Gün)

  5 Gün

  04.11.2020

  5400.00 TL

  Paris Turu (PGS)

  Paris Turu (PGS)

  4 Gün

  10.12.2021

  2520.00 TL

  Paris Turu (THY)

  Paris Turu (THY)

  4 Gün

  05.11.2020

  3600.00 TL

  Grand Ukrayna Turu (Pegasus)

  Grand Ukrayna Turu (Pegasus)

  8 Gün

  06.11.2020

  3600.00 TL

  Odessa Turu

  Odessa Turu

  4 Gün

  06.11.2020

  1800.00 TL

  Klasik Tayland ve Adaları Turu

  Klasik Tayland ve Adaları Turu

  8 Gün

  23.04.2021

  7650.00 TL

  Benelux & Almanya & Fransa Turu

  Benelux & Almanya & Fransa Turu

  8 Gün

  07.11.2020

  4500.00 TL

  Bangkok & Phuket Turu (THY)

  Bangkok & Phuket Turu (THY)

  8 Gün

  07.11.2020

  7650.00 TL

  Mega Portekiz & Endülüs Turu

  Mega Portekiz & Endülüs Turu

  8 Gün

  07.11.2020

  4500.00 TL

  Elegant Avrupa Turu (THY)

  Elegant Avrupa Turu (THY)

  8 Gün

  05.12.2020

  3600.00 TL

  Elegant Uzakdoğu Turu

  Elegant Uzakdoğu Turu

  12 Gün

  12.11.2020

  12600.00 TL

  Klasik Uzakdoğu Turu

  Klasik Uzakdoğu Turu

  12 Gün

  12.11.2020

  11700.00 TL

  Belgrad Turu (Ekstra Turlar Dahil)

  Belgrad Turu (Ekstra Turlar Dahil)

  4 Gün

  12.11.2020

  3150.00 TL

  Büyük ve Yeni İspanya Turu

  Büyük ve Yeni İspanya Turu

  8 Gün

  13.11.2020

  3600.00 TL

  Grand İspanya & Endülüs Turu

  Grand İspanya & Endülüs Turu

  8 Gün

  13.11.2020

  4500.00 TL

  0850 220 20 38
  Kampanyalardan Haberdar Olun

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2